Co je to masáž

Masáže Opava

Sdílení doteků rukou na těle, hlavě, pažích nebo na nohou. Jedná se o uspořádaný soubor masérských hmatů prováděných za účelem odstranění únavy či přípravy na sportovní výkon. Bolesti poraněných míst lze mírnit nebo odstranit třením či hnětením.

Něco z historie

Masáž je jednou z nejstarších léčebných metod v historii lidstva. Původ slova je odvozen od řeckého „massó“, což znamená mačkati, hnísti. Nejstarší písemné památky jsou známy z Indie, Číny a Egypta. K relaxaci a upevnění zdraví ji používali panovníci ve starém Egyptě, za zakladatele sportovních masáží jsou považováni Babyloňané a Asyřané, kteří je používali hlavně ve vojsku. Po obdobích vzletů i útlumů nachází své uplatnění i v dnešní uspěchané době. Najdete-li si chvilku pro sebe, budete moci dát druhým mnohem více... :-)

Druhy masáží:

Klasické
Dělíme na Relaxační, Rekondiční a Sportovní

-Relaxační
Je vhodná k odpočinku a odstranění únavy

-Rekondiční
Slouží jako pomoc ochablým svalům a svalovým skupinám ( např, po úrazech nebo při svalových dysbalancích )

-Sportovní
Je tonizační a používá se jako příprava na sportovní nebo fyzicky náročný výkon

Lymfatická
Jemná technika, která nesmí bolet. Používá se jako podpora a pumpa lymfatického ( mízního ) systému, který odvádí z těla toxíny, nebezpečné organismy a přebytečnou vodu.

Cover
Tato bezolejová tlaková technika z dílny Masérny na dlani, prováděná přes oblečení, kdy se pomocí nahřátých ručníků a deky navodí klid a relax. Díky přikrývce máte pocit bezpečí a naprosté intimity. Je vhodná nejen pro stydlíny, ale pro všechny, kteří chtějí tzv. odletět :-)

Masáž lávovými kameny
Patří mezi nejlepší terapie k relaxaci organismu, při které se používají horké lávové kameny. Je proto právem považována za "Královnu masáží".

Baňkování
U nás provádíme nekrvavou metodou. Podtlak, vzniklý přiložením baňky, způsobí v místě přisátí a jejím blízkém okolí větší prokrvení tkáně. Tím dochází k lepšímu zásobení kyslíkem, rychlejšímu metabolizmu a odplavování toxínů. Uvolňuje svalové spazmy a reflexně působí na příslušné orgány.

Reflexní terapie
Tato velmi stará metoda využívá reflexních ploch na chodidlech. Působením na reflexní body dochází k ovlivnění příslušných částí těla.

Kineziotaping
Je lepení barevných pružných pásek na tělo. Pomáhá po úrazech k rychlejší regeneraci, lepšímu hojení jizev, mírní bolesti namáhaných svalů, šlach a kloubů nebo naopak stimuluje ochablé svaly a svalové skupiny, pomáhá lymfatickému systému ke zmírnění otoku. Využití "Kinesiotejpingu" je velmi široké, mezi jeho kamarády patří nejen špičkoví sportovci, ale také široká veřejnost.

Sportovní taping
Provádí se pomocí pevných pásek. Působí jako fixace daných částí, převážně kloubů. Používá se především před sportovním či fyzicky náročným výkonem na poraněnou či ohroženou partii.

Měkké techniky
Díky této metodě můžeme lépe diagnostikovat funkční poruchy pohybového systému a účinně je odstraňovat, jedná se o ošetření jizev, fascíí, kůže, svalů, páteře, žeber, kloubních blokád apod.

Ceník - Masáže

Klasické masáže 30min. 250,-Kč
45min. 350,-Kč
60min. 450,-Kč
90min. 650,-Kč
Královský relax 120min. 950,-Kč
Cover masáž 45min. 350,-Kč
Reflexní masáž chodidel 30min. 250,-Kč
60min. 450,-Kč
Lymfatická masáž 60min. 450,-Kč
90min. 650,-Kč
120min. 850,-Kč
Kombinovaná masáž 90min. 650,-Kč
Baňkování 45min. 370,-Kč
60min. 470,-Kč
Masáž lávovými kameny 60min. 500,-Kč
90min. 700,-Kč
120min. 900,-Kč

Opava, Na Rybníčku 60, 2019